V. Konferencia ALKP za nami

V. Konferencia ALKP za nami

Toľké ŠŤASTIE – bolo ústrednou témou piateho ročníka našej konferencie. Neviem koľkým účastníkom sa podarilo nájsť ten správny kľúč ku šťastiu. Keďže ako to už býva, posledný kľúč zväzku, býva ten správny. Možno sa zhodneme v tom, že treba skúsiť všetky cesty, ktoré k šťastiu vedú. A vo finále, na to, čo nás robí šťastnými, prídeme vďaka sebe samému.

Po tradičnom otvorení konferencie Viceprezidentkom ALKP Romanom Mojšom nám o tom, ako na to porozprával výborný rečník Aleš Bednařík. U Aleša sme zabudli za klasických motivátorov vyburcovania šťastia. Mýty a pravdu o šťastí nám podal bez pozlátka, ktoré skutočne,  ale vážne… nebolo treba. Nepýtalo sa. Veľa sme sa naučili. Možno pár uvedomení. Že po šťastie netreba chodiť na Bali. Na jogínsky pobyt s indickým cvičiteľom. Ale jogu si môžeme zacvičiť aj v kuchyni vedľa spiaceho psíka. A to denne, a kedykoľvek chceme. Aleš odporúča hľadať  šťastie postupne a vytrvalo, v každodennosti. Aj v pádoch a … opätovnom vstávaní. Tiež pomenoval zdroje šťastia. Niečo sofistikované? Veruže nie. Všetko na dosah. Pre každého… Pohyb, všímavosť, vďačnosť, príroda, dobré vzťahy, osobný rast, riadenie negatívnych myšlienok, dobrý spánok, prepojenia… skratky neexistujú. Vedomá práca každého na sebe samom.

 

 

 

 

 

Olívia Hurbanová, krásna spíkerka, nielen vizuálne 🙂 Pozitívna skeptička a a lektorka rozvíjajúca vlastný koncept Zručnosti budúCNOSTI. Jej vystúpenie na konferencii malo názov Elastické myslenie a zmena. Vedeli ste, že 99.9999996 % informácií spracovávame podvedome a automaticky? Z naučených vzorcov, ktoré sú hlboko zakorenené v nás. Nasiaknuné  výchovou či zážitkami z minulosti. Ako vieme ovplyvniť veci, keďže viac než 99% robíme automaticky a podvedome? Najskôr tým, že si tento fakt uvedomíme. Skúste si pozrieť obrázok dvoch krásnych dievčatiek nižšie. Olívia nám dala otázku, na ktorú sme dlho nevedeli odpovedať. Narodili sa v ten istý deň, v rovnakú hodinu rovnakým rodičom. A nie sú to dvojičky. Kto to teda je Autopilot je neúprosný. Hovorí nám že sú to dvojičky. Odpoveď lektorky – nie sú. Dumáme. Nejde nám to do hlavy. Čo myslíte vy?

 

 

 

 

 

Vladimír Labáth, lektorská osobnosť. Veľká česť byť na jeho prednáške. Odžité, odskúšané, funkčné. Jeho téma Konflikt, moc a iné radosti života, podložená výskumami a faktami, zdôraznená skúsenosťami a uvedomeniami dala nejednému z nás pár podnetov na rozmýšľanie.  Ako sa z nudy stane stane potešenie. Z potešenia príťaž. A z príťaže bremeno. Aké sú riziká moci. Keď sme už mocní a myslíme, že môžeme všetko. Aká je tenká hranica  patológie moci a kde sú tie výkričníky.

 

 

 

 

 

Martina Georgievová, nominovaná na lektorku roka 2018 rozlúskla tému Či je možné byť šťastný v práci. Poskytla nám pohľad manažéra, pohľad zamestnanca i pohľad firmy. Čím menšia výzva, tým väčšia nuda. A naopak. Čím väčšia akcia, tým viac vzrušenia, akčnosti. Pozor, krivka je neúprosná. Príliš veľa akcie sa často snúbi s vyhorením. Lektorka nás pozvala k nájdeniu hudby svojej duše. K uvedomeniu, že naša motivácia nie je konštantná. Zvládame aj náročné výzvy a vydolujeme zo seba extrémne výkony. A občas padneme. A nič sa nám nechce. Aj najmenší výkon je príťažou. Lektorka odporúča spísať si  čo nás robí šťastnými..aké činnosti, ľudia…. tiež napísať si aké sú zdroje nášho stresu. Nechať ostatných hádať, čo mi spôsobuje stres a získať tak nestranný pohľad. Martina nám ukázala nástroje nástroje na podporu spokojnosti v práci. A veruže, bolo ich veľa.

 

 

 

 

 

Juraj Málik, spoluzakladateľ firmy Poradca podnikateľa, vizionár, motivátor a športovec poňal šťastie z iného konca. Počas takmer hodinového vystúpenia namotivoval nejedného účastníka, nielen na budovanie si vlastného konceptu šťastia, ale i spoluprácu s ním samým. Predstavil nám jednoduchý princíp „ruky,“ ktorú máme vždy všade so sebou. Lebo je naša. Každý prst znamená pripomienky, na ktoré máme myslieť, pracovať na nich a posúvať sa ďalej. Na konci prednášky veľký potlesk, dlhokánsky rad na gratulácie a podpisovanie knihy pána Málika… svedčili o zásahu do čierneho 🙂

 

 

 

 

 

Záver konferencie sa niesol v duchu stískačiek, ocenení, žrebovaní a odovzdávaní sponzorských darov – koučovacích kariet od spoločnosti Life up, printovej verzie časopisu zisk, e-verzie časopisu zisk, knihy Cigánka od Výskumného ústave detskej psychológie a patopsychológie, knihy Microsoft Office od Jána Žitniaka, voucheru na vzdelávanie od spoločnosti Develor a 4 vstupeniek na galavečer ankety Learning & Development Awards v roku 2020.

Ďakujeme Vám a tešíme sa na ďalšie stretnutie, VI. Konferenciu ALKP, ktorá sa uskutoční 12.10.2020 🙂