Sprievodca podnikaním alebo ako robiť biznis v Maďarsku

Sprievodca podnikaním alebo ako robiť biznis v Maďarsku

Máte podnikateľskú ideu, ktorú by ste chceli zrealizovať? Produkt, s ktorým by ste chceli preraziť, ale slovenský trh vám je malý a uvažujete o vstupe na ten susedný, maďarský?

Pomôže Vám k tomu publikácia vydaná v rámci projektu CORD (Crossing Bridges with the Help of Ambassadors) ako sprievodca podnikaním pre všetkých tých, ktorí sa rozhodli podnikať maďarskom trhu. Sprievodca obsahuje základné informácie o podnikateľskom prostredí v Maďarsku, ale najmä vás krok po kroku prevedie založením podniku v tejto krajine, právnymi predpismi, či  daňovým systémom Maďarska. V publikácii nahliadnete i do zákutí ochrany duševného vlastníctva, či verejného obstarávania v Maďarsku. Neopomína ani dôležitú oblasť zdrojov financovania podnikania. Publikácia, v maďarskom i slovenskom jazyku, je/bude voľne stiahnuteľná a nájdete ju na nižšie uvedených linkoch, ako aj na webových stránkach partnerov.

Publikáciu vypracovala HEPA (Maďarská agentúra pre rozvoj exportu, n.z.o.) v spolupráci s projektovými partnermi v rámci projektu CORD – Crossing Bridges with the Help of Ambassadors s identifikačným číslom SKHU/1601/4.1./104.