PREZENTÁCIA Z WEBINÁRA NA STIAHNUTIE: TU

ZÁZNAM Z WEBINÁRA: v spracovaní, dostupný čoskoro TU.

V stredu 23.2.2022 v čase od 17.00 do 18.00 Vás pozývame na druhý bezplatný webinár v rámci iniciatívy Môj projekt celoživotného vzdelávania s názvom Asertivita.

Chcem sa prihlásiť.

Čo sa dozviete?

Veľa ľudí si myslí, že byť asertívny znamená vedieť sa v každej situácii presadiť alebo tiež vravieť ostatným na ich požiadavky rázne „NIE“. Používať v komunikácii asertivitu v skutočnosti znamená, vyjadriť taktne čo si myslíme a čo cítime. Stanoviť si svoje vlastné hranice, napĺňať naše predstavy a potreby. Konať v zmysle svojich priorít. Bez toho, aby sme sa cítili previnilo alebo jednali agresívne a ubližovali. Alebo naopak, bez prehnanej empatie a ústretovosti na úkor seba samého.

Ako ste na tom s asertivitou vy? Aké benefity vám môže priniesť asertivita? Ako nepotláčať čo chceme či nepresadzovať sa agresívne, ale byť viac asertívnym?

Príďte na náš webinár a dozviete sa:

 

  • Kde je miera asertivity
  • Prečo je výhodné byť asertívny
  • Čo nám bráni byť asertívny alebo predpoklady asertivity
  • Ako asertívne vyjadriť čo chcem a potrebujem
  • Ako asertívne prijať pochvalu a kritiku

 

Asertivita je zručnosť, ktorú väčšinou nezískame narodením automaticky. Potrebujeme pochopiť jej význam pre nás samotných a aktívne sa ju v priebehu nášho života učiť. Poďme teda spoločne na to! 

Chcem sa prihlásiť.

Webinárom Vás prevedie úžasná lektorka, konzultantka a koučka – Martina Belišová. Jej profil si môžete pozrieť tu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhý bezplatný webinár za nami!

V stredu, 23.2.2022 sa na webinári v rámci iniciatívy Môj projekt celoživotného vzdelávania s názvom Asertivita stretlo 121 nadšencov sebarozvoja.

Počas vzdelávacej hodinky odznelo v chate 153 chatových správ. Po vzdelávaní nám prišlo 53 krásnych spätných väzieb. Ďakujeme vám!

Ako už isto viete, posledné stredy v mesiaci, o 17.00 hod. sú venované bezplatnému online vzdelávaniu pre všetkých 18+, ktorí chcú na sebe pracovať.

 

Ako sme sa priúčali Asertivite pod taktovkou skvelej lektorky Martiny Belišovej?

Na začiatku webinára sa každý zamyslel, čo nám vlastne bráni v asertivite. Väčšinou účastníci označili strach či vyhýbanie sa konfliktu. Áno, je to tak.

Dalo sa očakávať,  že stavebné základy vlastnej asertivity pokladáme už v detstve.

Mama vraví dcérke… „Daj pusinku babičke.“ Dcérka sa zdráha. Mama dupľuje. „Veď daj pusinku babičke, poteší sa. “ Tu niekde vzniká u dieťaťa pocit, že dať pusu, aj keď nechcem, je v poriadku. Ide o potláčanie toho, čo chcem ja.

Samozrejme padla otázka, ak sa tento základ k asertívnemu správaniu nevybudoval pevne v detstve, či sa to dá zmeniť v dospelosti, a či sa dá byť asertívnym. Áno, dá sa. Vedomou prácou na sebe, nacvičovaním komunikácie a správnych asertívnych techník.

Lektorka nám predstavila konkrétne 8 možných techník asertívneho správania, podrobne sme sa venovali prvej technike „JA jazyk.“ Technika „Ja jazyk“ znamená, že hovorím v prvej osobe jednotného čísla v JA osobe. Hovorím za seba, nie proti niekomu. Pomenujem:

  1. Čo sa deje
  2. Čo cítim
  3. Čo potrebujem
  4. Čo s má stať/zmeniť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„JA jazyk“ sme si následne precvičili  v individuálnej práci. Mali sme do chatu napísať svoju asertívnu reakciu na túto situáciu:

Je nedeľa a na návštevu prišli svokrovci. Pripravili ste slávnostný obed. Svokra si zrazu všimne v polievke vlas a odmietne jesť ďalej s vyjadrením: „…a zase sa v jedle našlo niečo navyše“.

Verte, aj sme sa zasmiali, niektoré odpovede boli naozaj osviežujúce a vtipné J Aby sme sa ale niečo naučili, lektorka Martina Belišová namodelovala dva príklady možnej asertívnej reakcie.

Reakcia 1:

Vlas v polievke – to je nepríjemné! O to viac, že som sa ozaj snažila pripraviť obed čo najlepšie. Budem rada, ak si tým neskazíme náladu. Prosím povedz mi, či ti vymením celú polievku alebo ti dám rovno ďalší chod.

Reakcia 2:

To ma prekvapilo! Keď reaguješ takto, znie to veľmi nepríjemne, pritom sa to ozaj môže stať každému. Rada by som strávila zvyšok obeda pokojne, prosím nevracajme sa už k polievke a naberiem hlavný chod.

Možností ako reagovať asertívne je veľa, určite to chce cvik, trpezlivosť a výdrž. Ako väčšina vecí, ktoré chceme dotiahnuť do úspešného konca.

 

 

 

 

 

Počas celého webinára účastníci výborne spolupracovali, okrem lúčiacich a ďakovných správ na konci webinára odoznelo 153 správ v chate. Interakcia bola nad očakávania.

 

 

 

 

 

 

Na záver pripájame niekoľko rád od lektorky:

 

 

 

 

 

 

A malý ťahák:

 

 

 

 

 

 

Držíme Vám palce, aby sa asertivita stala Vašim kamarátom 🙂

 

Zo spätných väzieb:

„Ďakujem za takúto bezplatnú možnosť pracovať na sebe.“

„Poskytnutých bolo veľa užitočných a zapamätateľných informácií v krátkom čase . „Refresh“ informácií k danej téme, s ktorou som sa už na školeniach stretla –  ale pre mňa je táto téma (ako píšem vyššie) nevyčerpateľná). Veľmi príjemná lektorka, ktorá má danosť odovzdávať informácie druhým – dobre sa počúva (pokojný hlas, narábanie s tónom hlasu, prejav). Potešili ma mini úlohy, ktoré ma v popoludňajšom čase prebrali k životu 🙂 – samozrejme nielen to  –  aj téma ma veľmi oslovila :)“

„Včera to bolo veľmi príjemné a k veci. Ďakujem za príležitosť zúčastniť sa.“

„Lektorka bola veľmi profesionálna, pripraviť niečo zmysluplne na 1 hod je výzva a mala to veľmi pekne vyskladane. Udržala na 100%pozornost. Ďakujem za túto iniciatívu.“

„Veľmi sa mi páčil celý priebeh aj program.“

„Ďakujem za príjemný čas strávený na hodinovej aktivite môjho sebarozvoja. Veľmi kladne hodnotím aj lektorku vzdelávacej aktivity a za plnehodnotne využitý poskytnutý čas. Páčila sa mi aj aktivity, ktoré boli príjemným spestrením poobedňajšieho školenia. ĎAKUJEM“

„Ste super, mate super lektorov.“

„Ďakujem.“

„Naozaj skvelá prezentácia, jej spracovanie, spôsob podania, naozaj skvelé a inšpiratívne :)“

„Ďakujem za bezplatné poskytnutie určitej „know-how“ lektorskej práce.“

„Veľké ďakujem, že ste prístupný aj online a bezplatne☺️“

„Lektorka bola úžasná, upútala moju pozornosť celý čas, vôbec som sa nenudila a malo to aj veľmi dobre štruktúrovaný obsah, PPT skvelá, časovo výborné zvládnuté. Palec hore!!“

„Skvelý nápad tieto semináre, teším sa na ďalšie.“

„Ďakujem.“

„Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla prihlásiť bola lektorka – informácie, ktoré som o nej našla. Po dlhom čase to bol seminár, ktorý nesklamal moje očakávania, ale naopak ich výrazne predčil. Ďakujem!“

„Ďakujem za webinár. Vášho konceptu som sa zúčastnil prvý krát. Oceňujem dobrú organizáciu, výber speakra, timing.“

„Ďakujem.“

„Seminár ma milo prekvapil, úžasná lektorka. Čo bol problém bola kvalita zvuku-silná ozvena, dosť ma to rušilo a nevedela som sa dobre sústrediť na prednášku. Na tomto by bolo treba popracovať, zrejme všetci nemali vypnute mikrofóny a rušili sme sa. Ja s online prezentáciou mám skúsenosti a doteraz som takýto problém nemala.“

„Veľmi pekne ďakujem za úžasné webináre, výborný projekt…“

„Ďakujem veľmi pekne. Odniesla som si zaujímavé informácie. Rada sa niečo nové dozviem a zopakujem si. Mali by sme byť sebavedomo – asertívny. Stáť si za svojim a nenechať sa uniesť.“

„Vaše webináre sú výborné.“

„Super téma“

„Dakujem, ze toto ponukate.“

„menti meter  veľmi osviežil, príjemná lektorka, dobrá prezentácia“

„Obsah webinára bol veľmi poučný, lektorka vynikajúca.“

„dobra atmosfera,malo to vyhovujuci priebeh.“

„Ste skvelí, že robíte to, čo robíte! ĎAKUJEME!“

„výborný webinár , aj graficky pútavý.“

„Ďakujem za webinár asertivita – bol nad očakávanie výživný.“

„Veľmi pekne ďakujem za tento webinár 🙂 Rada by som odporučila, ak je to pre Vás možné, na konci tohto vzdelávania/projektu vystaviť certifikáty pre zúčastnených s obsahom webinárov. Mnohým by to pomohlo v práci alebo pri hľadaní práce 🙂 Vopred ďakujem za zváženie.“

„Téma u lektorka boli super, ďakujem za ponuku zúčastniť sa.!

„Veľké ďakujem všetkým lektorom.“