Katarína Váry

Katarína Váry

Lektor | Počet zobrazení: 66

Lektorovaniu, mentorovaniu a koučingu som sa rozhodla venovať po vyše 20-ročnej ceste vzdelávania sa v oblasti psychológie, pedagogiky, vzdelávania dospelých, manipulácie a zdravých hraníc.

Na prelome rokov 2019/20 som založila projekt On+Ona=VL zameraný na vzdelávanie v oblasti manipulácie a zdravých vzťahov.
Po 5 rokoch osobných skúseností a štúdia konceptu IKIGAI a jeho vplyvu na kariérnu oblasť, ale aj na hľadanie zmyslu života u jednotlivcov, som v roku 2023 založila projekt IKIGAI Slovakia. Spojením východného konceptu (IKIGAI) a západného psychologického smeru (V. Frankl – Logoterapia) učím ľudí zvládať záťažové situácie, nachádzať zmysel v práci a živote.

Moja vášeň spočíva v hľadaní rovnováhy medzi profesionalitou a ľudskosťou, ich vyvažovaním do takej miery, aby som s účastníkmi mohla „tancovať ich tanec“ takým spôsobom, ktorý bude pre nich najužitočnejší.
Mojou úlohou nie je nakopnúť vás, ale zastaviť. Aby ste opäť mohli vnímať svet očami dieťaťa, ktoré si naplno užíva každý moment, uvedomujúc si tú neuveriteľnú vzácnosť toho, čo sa mu práve deje. Pri mojej práci každý deň vidím, že ak nájdeme svoj “zmysel”, tak v sebe nájdeme aj zdroj, ktorý nás prevedie zmenou, ktorú v daný okamih tak veľmi potrebujeme.

Lektorka školí

 • Kariérny rozvoj a poradenstvo
 • Life koučing
 • Kariérny koučing
 • Zvládanie záťažových situácií
 • IKIGAI ako kariérny rozvoj
 • IKIGAI ako sebapoznanie a zmysel života
 • Rozvoj sociálnych zručností
 • Medziľudské vzťahy a komunikácia
 • Osobný rozvoj, sebaovládanie a komunikácia
 • Vzdelávanie o manipulácii a zdravých hraniciach

Referencie

Individuálne referencie účastníkov:
„Školenie s Katkou mi prinieslo veľmi presné a jasné systémy a mechanizmy, ako rozmotať chaos v hlave, ktorý som mala v oblasti zmyslu života pre daný moment. Rada by som toto školenie absolvovala opäť a pozrela sa na to ako to mám aktuálne, lebo som zasa niekde inde a viem, že IKIGAI mi pomôže uchopiť túto oblasť a budem vedieť kam mám smerovať.“ (Kristína)

„Ikigai mi priniesol možnosť spoznávania samej seba. Je veľmi pozoruhodné, čo všetko sa o sebe dozvieme, keď dostaneme správne položené otázky.
Prišla som na to, že zmysel života nemusí spočívať v obrovských veciach alebo skutkoch, ale v obyčajných maličkostiach a taktiež to nemusí dávať zmysel nikomu inému, keď to dáva zmysel nám.
Teraz napríklad viem, že náš zmysel života sa časom môže meniť a dokonca aj niekoľkokrát .“ (Lenka)

„Najužitočnejšie z workshopu IKIGAI pre mňa bolo lepšie sebapoznanie a potvrdenie, že som celkom dobre „nastavená“, čo sa týka sebazlepšovania a zároveň mi vznikla chuť dozvedieť sa viac o IKIGAI a makať na sebe ďalej. Všetko bolo super- tieto veci vždy závisia od dobrého lektora a Katka je super!“(Martina)

„Zmenila som mindset a stále napredujem. Nebudem klamať, je to síce dlhá a náročná cesta, ale s takýmto úžasným a profesionálnym prístupom, s ktorým sa stretávam na mentoringu, ale aj na skupinke je to omnoho jednoduchšie. Nikdy by som nepovedala, že z tej zúfalej ženy z pred pár mesiacov dokáže narásť taká osobnosť, akou som teraz. Katka je jedna nesmierne láskavá a vzdelaná bytosť a som vďačná za všetko, čo mi odovzdala a že vďaka našim stretnutiam je môj život stále lepší.“ (Vanessa)

Certifikáty/Osvedčenia

 • Akreditovaný ucelený koučovací výcvik v existenciálnom prístupe “ Umenie zmyslu (nie len) v biznis koučovaní“ v Coach Agency s.r.o – 175hod (Level 2)
 • Akreditovaný výcvik „Lektor“ v ALKP – 100hod ( MŠ SR)
 • Akreditovaný výcvik v motivačných rozhovoroch – J. Soukup- 60hod (MPSV v ČR

Cena školenia 

Dohodou

Lektor pôsobí v regióne

Slovenská a Česká republika

Roky praxe

3 roky

Kontakt

V prípade, že Vás lektor zaujal, služby lektora si môžete objednať na alkp@alkp.sk  alebo na t.č. 0919 185 148.