O mužovi čo nehovoril, o mužovi čo nevidel!

O mužovi čo nehovoril, o mužovi čo nevidel!

 Sú ľudia, ktorí menia svet. Využite možnosť, že vidíte a čítajte!

Joe Vitale americký profesionálny kouč, motivačný rečník, spisovateľ kníh o osobnostnom rozvoji a autor niekoľkých bestsellerov, úspešný obchodník a podnikateľ povedal: „Nikdy neviete, ktorý okamih je váš posledný. Doporučujem vám, aby ste žili teraz. Radím vám, aby ste sa chopili príležitostí, keď sa naskytnú. Radím vám, aby ste sa viac usmievali, objímali, delili, plakali, smiali sa, riskovali a odpúšťali. Radím vám, aby ste sledovali svoje myšlienky, všímali si tie negatívne a vedome ich nahradzovali pozitívnymi.“

Môžeme sa prikloniť k názoru, že by náš život nemal byť LEN o pozitívnom myslení, lebo síce je možné nahradiť vnímanie poloprázdneho pohára poloplným, ako sme už spomínali v článku Pustite do hľadania šťastia v sebe, ale treba si pri tom uvedomiť, aké dary máte v sebe.  Pretože, to čo vnímate ako samozrejmosť stačí na chvíľu stratiť a zistíte, že Vám to chýba.  Napríklad taký zrak. Skúste len chvíľu venovať pozornosť tomu, že by ste stratili zrak. Pomaly a postupne prestávate vidieť ľudí, ktorých milujete…. veci, ktoré Vám pomáhajú zjednodušovať život (neviem, prečo ma napadol smartfón)…a napadlo ma aj veľa iných vecí….auto, ktoré dáva slobodu….príroda, ktorá dáva pokoj…..a vôbec aké to je prísť do kúpeľne zo spálne, nevidieť a umyť si zuby, dať si pyžamo a vrátiť sa do postele.

Príbeh človeka, ktorý oslepol hovorí aj o tom, že: „To čo vidíte, má vplyv na to ako cítite a to ako sa cítite, môže doslova zmeniť to, čo vidíte.  Vytvárate si vlastnú realitu, ktorej veríte. Veríte jej vo vašej kariére, osobnom živote, osobných vzťahoch. Vaše obavy narušujú videnie reality“.  Isaac Lidsky vyjadruje tieto konštatovania vo svojej prednáške o tom akú si vytvárame realitu sami pre seba.

A ak ste neuverili slepému, pozrite si príbeh muža, ktorý mlčal 17 rokov. Možno si aj Vy v slovách Johna Francisa nájdete odkaz, ktorý na Vás prehovorí slovami: „Musíte zanechať bezpečie toho, čím ste sa stali a ísť na miesto toho, kým sa môžete stať. Chcem Vás povzbudiť, aby ste išli na to ďalšie miesto, aby ste utiekli z  akéhokoľvek väzenia, nech je akokoľvek pohodlné, pretože práve teraz musíte niečo urobiť“. Príbeh Johna Francisa, ktorý sa rozhodol mlčať si môžete pozrieť na tomto linku https://alkp.sk/co-nauci-mlcanie/.

A nezabúdajte si vytvoriť život po akom túžite: Dajte si do dlaní svoj doterajší a budúci život. Budete príjemne prekvapení, čo si v budúcnosti vo svojich dlaniach nájdete =). Niektorým sa splnia ich sny, ale naplnenie týchto snov uvidíte s odstupom času. Aj o tomto je kurz NEVER GIVE UP s výborným lektorom Jánom Dubničkom. Viac informácií a pocity zachytené fotoaparátom z úspešného workshopu nájdete TU: https://alkp.sk/never-give-up-2018/.

Alebo Vás zaujíma to, čo tu ešte nebolo? Kurz Ticha v lone Štiavnických vrchov?

Nezabudnite na naše vzdelávacie akcie využiť DARČEK v hodnote 100€ od ALKP, ak ste naším členom. Nemusíte byť lektor, ani kariérny poradca, stačí, že s nami sympatizujete 🙂

S úctou