Ktoré sú silné témy vo vzdelávaní?

Ktoré sú silné témy vo vzdelávaní?

Keď sme zostavovali program IV.Konferencie ALKP, zamýšľali sme sa aj my, ktoré sú to Silné témy vo vzdelávaní. Podľa reakcií účastníkov sme „trafili klinec po hlavičke“ pretože toto je jedna z reakcií:

Milé DÁMY,
 z celého srdca úprimné a veľké ĎAKUJEM za úžasne strávený deň, plný inšpirácie a múdrych slov. Ani sa nedá povedať, že by niektorý príspevok bol nudný. Každý mal svoj zmysel, svoje miesto a vzájomnú nadväznosť. Organizačne aj obsahovo konferencia na veľkej a hlavne vysokej úrovni.
Som rada, že som mala možnosť stretnúť aj známe tváre.
Ďakujem za príležitosť byť v tento deň s VAMI a teším sa o rok. 
Ešte raz veľké ĎAKUJEM 
Jana Šimšáleková

Aby aj naši čitatelia a priaznivci, ktorí nemohli prísť, vedeli čo sa na konferencii dialo, ponúkame Vám ochutnávku z toho, čomu sa hovorí Silná téma vo vzdelávaní:

Na úvod nás Erika Hudecová pozvala rozmýšľať o svojej životnej ceste, ktorú sme si sami nakreslili. Pomocou aplikácií sme urobili prieskum, či je naozaj naše emočné rozmýšľanie rovnaké s našim racionálnym.

Málo kto vedel čo je IKIGAI, keď vchádzal do konferenčnej miestnosti a Ľubica Takáčová nám  prezradila zmysel japonskej cesty ako nájsť vo svojom živote cieľ IKI (Žiť) GAI (Dôvod). Práve v tieto dni, kedy odoznievajú dozvuky konferencie, si mnohí účastníci dávajú otázku, čo je ten dôvod, pre ktorý vstávajú ráno z postele.

Dušan Ondrušek nás vľúdne pripravoval na spolužitie a dialóg s inými kultúrami. Ukázal nám  silné emočné videá a na predmetoch iných kultúr dokázal aj  fakt, že vidíme čo chceme vidieť.

Mária Lomnická a Matúš Svinčák  nás rozhýbali po dobrom obede a ukázali nám jasné dôkazy ako môžeme pomôcť svojmu telu. Dvaja mladí ľudia postavili na nohy stovku účastníkov v miestnosti:-)

Vo veselých farbách nielen oblečenia, ale aj svojím rečníckym prejavom, nás Denisa Zlevská previedla vážnou témou vyhorenia. Priviedla nás k poznaniu, že: Väčšina vecí, kvôli ktorým sa stresujeme nepredstavujú skutočné, ale iba vnímané nebezpečenstvo!

A takto témy nadväzovali jedna na druhú. Do ALKP nám prišlo množstvo krásnych mailov a pozitívnych ohlasov na konferenciu. Účastníci reagovali:

Dobrý deň do ALKP. ?
Za nitrianskych účastníkov sa Vám chceme veľmi pekne poďakovať za krásny a hodnotný deň, ktorý sme dnes práve vďaka Vám prijemne strávili. Oceňujeme aj vynikajúce zmanažovanie celej akcie, ktoré nemalo chybu. ? Zároveň sa chceme ospravedlniť, že sme odišli bez rozlúčky, ale keďže nás posledná prednáška zaujala natoľko, že sme napriek svojmu časovému sklzu zostali do konca, tak sme už museli bežať, aby sme stihli ďalšie povinnosti v Nitre.
Ešte raz ďakujeme a želáme veľa takýchto aktivít.
Nitrania ?

Počas konferencie sme vytvárali spoločný obraz pomocou piesku, podporili sme aj Regionálne produkty z Hontu a Malohontu a vyžrebovali sme výhercov, ktorí obdržali hodnotné ceny. Touto cestou ĎAKUJEME všetkým zúčastneným a partnerom konferencie a dovidenia o rok PRIATELIA.

Na záver ešte jedna referencia, ak by ste sa nevedeli o rok rozhodnúť:

Milá ALKP,
ďakujem za konferenciu a za mail plný prianí. 
Konferencia bola topka! najlepšia za môj pracovný život. Ako keby ste robili 24.ročník a nie štvrtý?
Ste úžasní❤️❤️❤️  Vaša práca, váš prístup, vaše nastavenie a mnoho ďalšieho sú nadštandardné. Už na kurze som sa cítila ako člen vašej rodiny, váš prístup na konferencii ma v tom pocite len umocnil. Som šťastná, že ste mi vstúpili do života. Keby všetci sú ako Vy, tak Slovensko je raj na zemi. Ďakujem vám za to?
So želaním len samých ? dní
Jarmila Turoňová