Ako bolo na koučovacom workshope

V dňoch 6. a 7. júna 2016 zorganizovala Asociácia lektorov a kariérnych poradcov zážitkový workshop koučingu. V Banskej Bystrici sme privítali kouča Jána Dubničku a strávili sme s ním dva podnetné dni plné koučovania.  Atmosféra bola výborná a čas nám bežal jedna radosť. Workshop otvorila naša prezidentka Mgr. Emília Jányová Lopušníková, ktorá rozprúdila výbornú náladu a tak sme mohli začať pracovať.

Janko nám odkryl vlastné koučovacie zážitky a skúsenosti, mnohé úsmevné, i poučné. V súvislosti s vyhlásenou súťažou na Facebooku o vstupenku na workshop a tipovaním odpovede na otázku: “ aký koučing robí Janko Dubnička najradšej“ sme sa dozvedeli, že Jankovou srdcovkou je športový koučing.

Náš workshop sa niesol v duchu „Never give up!„, pričom bol prepletený technikami ako byť vnímavým koučom voči iným. Naučili sme sa aký má koučing zmysel a ako ho používať. Zoznámili sme sa s opornými mocnými koučovacími otázkami, ktoré môžeme uplatniť vo vlastnom živote, ale i v prípade, že chceme pomôcť iným. Absolvovali sme individuálne i skupinové koučingy, kde sme mali možnosť vyskúšať si na vlastnej koži byť koučom, ale i koučovaným. Všetci účastníci pochopili, že byť na jednej či druhej strane nie je jednoduché. Zároveň sme zistili, že koučing nám dokáže skrátiť cestu hľadania a pomôcť nám nájsť odpovede na drobné i kľúčové životné otázky.

Všetci sme vyskúšali dať si do dlaní svoj doterajší a budúci život. Mnohí z nás boli príjemne prekvapení, čo sme v budúcnosti vo svojich dlaniach našli =). Niektorým sa splnili ich sny, iní zmenili prácu, bývanie, alebo sa dokonca ráno zobudili vedľa iného partnera.

Ohlasy na dvojdňovku koučovania boli mimoriadne pozitívne. Výherkyňa súťaže o vstupenku na workshop Andrejka Szirtlová  nám napísala: „Ďakujem za možnosť zúčastniť sa kurzu. Bola výborná atmosféra, výborní lektor a výborná skúsenosť nielen do profesionálneho ale aj do súkromného života. Z kurzu som si odniesla veľa krásnych spomienok, ale aj praktické techniky do života. Veľká vďaka za Vás a za to čo robíte“. Aj my ďakujeme Aďke a srdečne blahoželáme k absolvovaniu vzdelávania. Všetkým účastníkom prajeme, aby sa im to, čo sa na koučovacom workshope naučili podarilo pretaviť do tých oblastí vo svojich životoch, v ktorých to najviac potrebujú .

Celú fotogalériu k workshopu si môžete pozrieť TU. Tešíme sa na Vás pri ďalších vzdelávacích aktivitách.