„Podnikajme v Maďarsku“ – pozývame Vás na pilotné workshopy projektu CORD

„Podnikajme v Maďarsku“ – pozývame Vás na pilotné workshopy projektu CORD

Podnikáte na Slovensku alebo sa chystáte podnikať, avšak neláka vás prebytočná byrokracia, či vysoká podnikateľská daň? Založte si firmu u susedov – napríklad v Maďarsku. Daň z príjmov právnických osôb sa tam pohybuje na úrovni 9% (v porovnaní s našimi 21 %ami) a proces založenia firmy je rýchly a nenáročný, k čomu prispieva i elektronická úradná komunikácia. Navyše sa dnes už nemusíte báť vstúpiť na maďarský trh kvôli jazykovej bariére. Na podnikanie v Maďarsku už nepotrebujete ovládať maďarčinu. Tak, čo myslíte? Ukážeme aj Vám v pilotných workshopoch projektu CORD, ako na to?

Predstavte si to: Ste podnikateľ/ka existujúci/a na Slovensku a zistíte, že slovenský trh Vám už nepostačuje. Ste začínajúci podnikateľ, ktorého produkty by našli oveľa širšie uplatnenie práve na maďarskom trhu. Nepodnikáte síce, ale Vaša podnikateľská idea už naberá cezhraničné kontúry… Žijete a (ne)podnikáte v prihraničnom slovensko-maďarskom regióne.

Prečo nevyužiť relatívne malú geografická vzdialenosť od Slovenska a takmer 10 miliónov potenciálnych zákazníkov Maďarska?

Že neviete, ako na to? Slovensko-maďarský projekt CORD – Crossing Bridges with the Help of Ambassadors, programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko pripravil pre Vás interaktívne workshopy zamerané na podnikanie v zahraničí. V našom hľadáčiku sa ocitne práve Maďarsko.

Asociácia lektorov a kariérnych poradcov (ALKP) v spolupráci s partnermi projektu CORD Vás pozývajú na pilotné workshopy Podnikajme v Maďarsku, ktoré sa budú konať 11. júna 2019 (utorok) v Banskej Bystrici v hoteli Arcade, Nám. SNP 5 a 12. júna 2019 (streda) vo Veľkom Krtíši vo vinárstve VÍNO NATURAL Domin & Kušický s.r.o., Poľná 5 . Stačí si vybrať.

A čo bude obsahom?

Dozviete sa výhody podnikania v Maďarsku, ale i to, čo je nutné vedieť a spraviť pred vstupom na maďarský trh, na čo si dať pozor a aké sú najčastejšie chyby začínajúcich podnikateľov.

Krok po kroku Vás prevedieme fázou realizácie, tj. základnými náležitosťami pre založenie firmy – formy podnikania, výber predmetov činnosti a názvu spoločnosti, sídlo (virtuálne vs. fyzická adresa), základný kapitál, podpis listín atď… , ale aj tým, čo spraviť po založení firmy.

Tak, ste pripravení?

 • Typ právnej entity: KFT je (Korlátolt Felelosségu Társaság) – zodpovedá slovenskej s.r.o.
 • Čas založenia: 10 dní
 • Počet akcionárov: minimálne 1 – akejkoľvek štátnej príslušnosti
 • Akcionári: FO nebo podnikateľské subjekty
 • Základný kapitál: cca 10000 EUR
 • Registrovaná adresa: je povinná, ale nemusí byť fyzická
 • Riaditeľ: minimálne 1, maximum nedefinované
 • Rezidentská funkcia riaditeľa: nemusí byť rezidentom Maďarska
 • Sadzba dane z príjmu právnických osôb: 9 % (na prvých 500 mil. HUF príjmu, 19% v prípade prekročenia)
 • Dividendy, úroky vyplácané spoločnostiam – 0%, jednotlivcom – 16%
 • Sadzba DPH: 27%
 • 60 dohôd o zamedzení dvojitého zdanenia s rôznymi krajinami

Neváhajte teda a registrujte sa už dnes prostredníctvom online formulára, najneskôr však do 7. júna 2019. Sledujte priebežne našu webovú stránku www.alkp.sk a možno sa dozviete ešte viac.