Kooperačné podujatie  (B2B) alebo ako nájsť obchodného či projektového partnera

Kooperačné podujatie (B2B) alebo ako nájsť obchodného či projektového partnera

Máte firmu a potrebujete nové zákazky? Pripravuje Vaša firma, organizácia projekt, ktorý Vás urobí konkurencieschopnejším? Hľadáte uplatnenie na zahraničných trhoch, ale potrebujete pomoc? Riešením môže byť i nový obchodný, technologický, či projektový zahraničný partner. Ako ho však nájsť? Kde ho stretnúť?

Počuli ste už o kooperačných podujatiach? A čo tak zúčastniť sa na nejakom?

Názov kooperačné podujatie pochádza z anglického „brokerage / matchmaking event“ a jeho koncept sa podobá na  tzv. speed dating, alebo po slovensky „rýchle rande“. Poznáte to: sadnete si za jeden stôl a postupne sa pri Vás jeden po druhom vystriedajú potenciálni partneri. Máte k dispozícii určitý časový interval, napr. 5-15 minút, v rámci ktorých sa navzájom predstavíte a podiskutujete. Na kooperačnom podujatí je to obdobné – potenciálnymi partnermi sú však firmy, organizácie atď, tj. potenciálni obchodní, technologickí, či projektoví partneri. Bilaterálne rokovania obsahujúce predstavenie, ponuku a dopyt majú jeden cieľ a to nájsť tzv. „perfect match“ alebo ideálneho partnera, ktorý prinesie úspech do Vášho biznisu, či projektu alebo Vám ho pomôže uviesť do praxe.

Kooperačné podujatie, častokrát nazývané i B2B (business to business) býva častokrát sprievodným podujatím medzinárodných veľtrhov, výstav a konferencií. Býva zamerané sektorovo (napr. venované technológiám, inováciám, móde, potravinám a nápojom, či zamerané na automobilový, stavebný, strojársky… priemysel) a v rámci jednej návštevy, napr. veľtrhu, tak môžete „zabiť dve muchy jednou ranou“. Navštívite veľtrh, získate prehľad, nové kontakty a účasťou na bilaterálnych rokovaniach s vopred vybranými prihlásenými biznis partnermi možno i nové obchodné príležitosti. Ušetríte tak čas i peniaze.

Tak neváhajte, sledujte našu webovú stránku https://alkp.sk/category/cord/ a už čoskoro Vás i v rámci projektu CORD pozveme na dve kooperačné podujatia (na Slovensku i v Maďarsku), kde bude určite priestor na vytvorenie partnerskej spolupráce.

Samozrejme, sledujte i stránky organizácie SARIO (Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu), či iniciatívu Enterprise Europe Network na Slovensku, ktorá takéto podujatia ponúka.

Autor: Stanislava Drusková (ALKP)