Pomôcky pre lektorov a kariérnych poradcov

Pomôcky pre lektorov a kariérnych poradcov

Výbornou pomôckou pre lektorov a kariérnych poradcov sú krátke videá, testy, ppt prezentácie alebo texty, ktorými je možné sa inšpirovať ako aj inšpirovať iných. Krátke texty môžete priamo odovzdať svojim klientom aj ako hand out. Zopár takých pomôcok Vám ponúkame na našom webe v sekcii ALKP  – záložka K vzdelávaniu. V záložke nájdete tiež legislatívu a prieskumy, ktoré  Vám môžu poslúžiť ako zdroj informácií a tým podporiť niektoré Vaše tvrdenia. Pretože aj od lektora a kariérneho poradcu sa vyžaduje predovšetkým odbornosť.

A kedže komunikácia je hlavný nástroj, ktorý vo svojej práci používame, nájdete na stránke Asociácie lektorov a kariérnych poradcov priečinok KOMUNIKAČNÉ ZÁKLADY A ZÁKLADY RÉTORIKY, ktorý obsahuje ďalších 6 podtém.

Priečinok ASERTIVITA A KONFLIKTY  má ďalšie 3 časti, ktoré sa tejto problematike venujú podrobnejšie.

Ak potrebujete vedieť ako  funguje SKUPINOVÁ DYNAMIKA stačí kliknuť na odkaz 🙂

Priamo si môžete stiahnuť CVIČENIA NA KONCENTRÁCIU, HÁDANKY alebo rôzne HRY a ENERGIZÉRY,  ktoré Vám pomôžu udržať skupinu v pozornosti.

Sami si môžete skúsiť, či napríklad takúto hádanku zvládnete. Na akom čísle parkuje autíčko?  Túto hádanku dostali deti na prvom stupni základnej školy v Hong Kongu a väčšina ju vyriešila za pár sekúnd. Dokážete to i vy?

Správnu odpoveď nájdete na konci článku *.

 

Pre lektorov je dôležitá LEKTORSKÁ PRÍPRAVA a aby vzdelávanie bolo úspešné ANALÝZA VZDELÁVACÍCH POTRIEB by sa nemala obchádzať.

Ak by ste potrebovali zistiť, KTO SOM? v pomôckach pre lektorov a kariérnych poradcov nájdete priamo link na on line testy EMIERO. Pri uvedomovaní si, kto som, použite krátke VIDEO O HODNOTÁCH a pri dosahovaní zmeny „zaútočte“ na svojich klientov veselým, ale zmysluplným videom o tom ako sa nikdy nevzdávať . Na tému  TÍMOVÁ PRÁCA nájdete 3 videá a je na Vás, ktoré si vyberiete:-)

 

A možno použijete video 6 PRAVIDIEL ÚSPECHU, ktorými je dobré sa riadiť, ak chcete v živote robiť to čo Vás baví. Pri tom nikdy nezabudnite na SILU SLOVA, lebo sa Vám môže splniť po čom túžite.

No a pokiaľ sa chcete uživiť ako lektor alebo kariérny poradca, tak neváhajte robiť MARKETING INAK a nezabudnite si pripraviť EFEKTÍVNU PREZENTÁCIU, aby ste prezentovali ako Steve JOBS.

S úctou a srdečným pozdravom pripravil pre Vás tím ALKP.

*87