Neverbálna komunikácia, otestujte sa.

Neverbálna komunikácia, otestujte sa.

Psychológia je veda, o ktorej niektorý pochybujú, ale jej výsledky sú až prekvapivo presné a pravdivé. Či chceme alebo nie, spôsoby, ako vykonávame určite úkony, ako hovoríme, ako sa chováme, o nás veľa vypovedajú.

Ti, ktorí sú citlivejší, to z nás všetko vycítia. Niekedy nie je  na škodu vedieť, ako na druhých ľudí pôsobíme a možno aj ovplyvňujeme. My sami si totiž len zriedkakedy uvedomujeme, ako môže naše správanie ovplyvňovať pocity nášho okolia voči nám samým. Ktovie, možno nám podobný druh sebavedomia zlepší i medziľudské vzťahy.

Telo povie  aj čo nechcete. Otestujte sa.

Pokúste sa  o to na svojich rukách. Bude to objektívne aj napriek tomu, že ho robíte vedome. Vlastne, tento pokus bude ešte oveľa objektívnejší! Spojte ruky a zjednoťte prsty, ako by ste sa išli modliť. Všimnite si, ktorý palec prekrýva ktorý ľavý alebo pravý?

Pravý palec na ľavej strane

Ak máte pravý palec vyložený pri zapnutí ruky na ľavej strane, patrí k dvom tretinám ľudí na svete. Je to tak nielen pohodlnejšie, ale vypovedá o vašej logickej a rozumnej povahe a myslení. Predtým než sa rozhodnete, dobre si veci zvažujete. Pomenujete si za proti, a to sa stáva populárnym medzi ľuďmi. Ak aj spoľahlivý človek nevie, minimálne vás tak okolie vníma. Máte radi ľudskú spoločnosť a nepotrebujete sa uzavrieť do samoty. Rýchle vykonávate kontakty a ľudia vás majú radi a pre vašu pohodovú žoviálnosť. Vašimi slabšími stránkami sú zraniteľnosť a sklon prikláňať sa k názorom väčšiny. Chceli by ste mať vždy ostro vyhranený vlastný názor, ale keď vám niekto povedie svoje argumenty, často zneistíte.

Ľavý palec na pravej strane

Ak máte ľavý palec vyložený na pravej strane, povedzte, že máte fenomenálnu intuíciu. Vždy máte aspoň tušenie (ak nie rovná istota), ako sa veci skončia, ako situácia dopadne. Viete, kam v živote ísť, máte jasno v tom, čo chcete dokázať. Patríte skôr k introvertným typom ľudí, ale nezatvárajte sa doma v izbe, kde by ste rozplývali nad životom a budúcnosťou. Ľudia vám dôverujú a často vás prosia o radu. V spoločnosti vám nie je problém komunikovať, ale tvoríte okolo seba nejaký ochranný múr. Nedovolíte cudziemu človeku preniknúť pod kožu, je to chladnejšie a často môžete vyvolať pocit prikázanej alebo uzavretej osoby. Je to tak, pretože o vaše súkromie a pocity sa delíte iba pred blízkymi priateľmi. Nepoznáte strach, nebojíte sa riskovať a ste cieľavedomý. Možno by ste mali mať viac cestovať, učiť sa novými vecami, poznávať iné kultúry. Nezastavujte sa na mieste, pretože stagnácia vás dovedie do melanchólie, z ktorej  sa ťažko dostanete.

Tento malý test môže byť súčasťou aktivít na vzdelávaní. V prípade, že by ste mali záujem dozvedieť sa viac informácií o tom ako správne komunikovať prihláste sa:

Kurz Komunikácia a asertivita v Bratislavehttps://alkp.sk/aktivity/komunikacia-a-asertivita-ako-uspesne-komunikovat-06-04-2018-ba/ 

Kurz Komunikácia a asertivita v Banskej Bystricihttps://alkp.sk/aktivity/komunikacia-a-asertivita-ako-uspesne-komunikovat-20-04-2018-bb/.