Chceme byť pre Vás Google

Chceme byť pre Vás Google

Moje ambície nie sú malé! Nie je to dávno, čo som napísala článok s podtitulom Ako sa stať prezidentkou. Dnes už chcem, aby sme boli pre Vás Googlom vo vzdelávaní dospelých 🙂

Letné mesiace sú prázdniny vo vzdelávaní dospelých. Moja hlava si trochu oddýchla a už zase vymýšľa, hoci sme pred veľkou akciou –  III. Konferencia ALKP. Niekde v mojom mozgu zostali na háčiku zavesené otázniky na tému vízia našej organizácie. Pod vplyvom toho čo nás učili, že vízia je niečo takmer nedosiahnuteľné, som si moje zapamätané chcela overiť a tak som začala „googliť“ slová  zámer, vízia, poslanie, ciele.

……a napadlo ma, že ALKP chce byť pre svojich klientov GOOGLOM.  Chceme Vám poskytovať informácie a Vy sami si vyberiete, čo je pre Vás dôležité. Pôvodná vízia znela takto: “ Meníme kvalitu vzdelávania“  no a na kurze Kariérneho poradenstva to zaklaplo. Vedela som, že ponúkame viac ako vzdelávanie (výmenu skúseností, miesto na sebaprezentáciu – profil na našej web stránke, sprostredkovanie pracovných príležitostí, lektorov z praxe s kompetenciami, ktoré účastníkov naučia, priateľskú atmosféru a pomocnú ruku po ukončení vzdelávania atď.).  Lenže na tom kurze mi „docvaklo“. My meníme aj životy našich účastníkov.

Často sa stalo, že človek (účastník vzdelávania) sa zrazu vedel rozhodnúť a povedať si,  toto chcem robiť a toto vôbec nie, alebo to chcem robiť  ináč. Niektorí účastníci vzdelávania dali výpoveď, iní rozbehli svoj nový biznis. Dôležité je, že vedomosti zo vzdelávania začali uplatňovať vo svojom živote. Nebolo to len obyčajné vzdelávanie, vznikali podporné skupiny a účastníci vzdelávania po skončení kurzu začali spoluprácu. Každý vie niečo iné – vzájomne sa dopĺňajú. Ľudia dostanú od nás do rúk návody, cvičenia, inšpirácie a príklady z praxe, otvárajú sa im nové obzory pod vplyvom rôznorodosti účastníkov.  Takže to, čo bolo XXL-krát vyslovené ako naše poslanie sa doplnilo o jednu vetu, ktorá sa nápadne podobá na pôvodnú víziu asociácie: „Ponúkame viac ako vzdelávanie. Meníme kvalitu života.“

Učili nás tiež poznať svoju nákupnú persónu, resp.definovať svojho klienta. Fakt sa roky snažíme 🙂 a vieme, že nášho vzdelávania sa zúčastňujú ľudia od študentov po dôchodcov, ženy na a po materskej dovolenke, nezamestnaní aj zamestnaní zo všetkých odvetví národného hospodárstva. Veď nečudo, učí sa všetko a v rámci kariéry robíme nielen medziodvetvové zmeny, ale aj hierarchické vzostupy, zostupy ba niekedy aj pády.

Takže ponúkame Vám možnosti a Vy si vyberte pre seba to najlepšie. Ak sa neviete rozhodnúť, zavolajte, napíšte, poradíme Vám. Odporučíme Vás na odborníkov, na tých, ktorí to dokázali. Na tých, ktorí robia to, čo ich baví a žijú naplnený život.

Jeseň je pestrá, takže vyberáme pre Vás. Pre viac informácií o kurze, kliknite na názov kurzu, ktorý je linkom:

  1. Prezentačné zručnosti
  2. Koučovanie s okamžitým účinkom
  3. Feng Shui pre Váš domov
  4. Feng Shui pre Váš business
  5. Kariérne poradenstvo
  6. Lektor
  7. Vzdelávanie Inak – III. Konferencia ALKP

S prianím peknej jesene s veľkými ambíciami. Pretože ambícia je len prvý krok k úspechu. Druhý je rozbehnúť sa a makať.

S úctou prezidentka ALKP